Или как SMS-ите и Twitter стимулират икономиката на САЩ
В Чикаго вали сняг. Всички говорят, че тук ще вали много. За последните дни температурите в САЩ силно паднаха. Рекордно ниски те бяха дори във Флорида, където губернаторът Чарли Крист обяви извънредно положение заради студа. И без него фермерите от този регион, които годишно произвеждат 2/3 от цитрусовата продукция в САЩ не спят, за да се грижат за растенията си – портокали, тангарини, ягоди и др.
Температурата в най-стария пристанищен град във Флорида и Америка Сейнт Августин (основан през 1565 г.) и тази нощ бяха под нулата.
Разочаровани са и туристите, дошли да съберат слънце по тези краища.
Последно такива студове е имало през 1989-та. Разликата от тогава е, че сега средствата за комуникация между хората са много по-развити.
Първото СМС съобщение е било написано едва през 1993 г., а ето снимка на GSM от 1991 година:
Днес на Tуийтър една от най-често споменаваните думи е сняг, а на мобилния си телефон получих две съобщения, колко студено е във Флорида. При това едното направо ме призоваваше да хукна към магазина да купувам портокали и сок, защото там температурите паднали дори до –7. А знаейки, че тук системата е Фаренхайт това ще рече, че по целзий това са -22 (т.е. 22 градуса под точката на замръзване на водата).
Ако игуаните падат от дърветата премръзнали от студ при 5 градуса по Целзий (вижте тук), алигаторите сигурно са се превърнали в пингвини, за да оцелеят в ледената вода.
И как да не ти стане студено и снежно от тези жсъобщения и да не хукнеш към магазина да се сгрееш – да си купиш последните портокали и нова машина за сняг.
На мобилните оператори и Туийтър трябва да дават държавни помощи за това, че стимулират икономиката на САЩ.
Eurochicago.com