2024-11-18

8 thoughts on “Заплати – най-високото възнаграждение сред банкерите у нас, 200 хиляди на месец

  1. Сега ако докажете, че банките в Бълхария си изкарват парите в среда на истинска конкуренция и нормално – цена няма да имате.

  2. Нормално е след като изкарва милиони да взема такава сума. Ако вие изкарвате подобни пари за някоя фирма нали и вие ще сте с подобна заплата

  3. Аз също се съмнявам тия данни да са реални. Как пък не ги видяхме в някой сериозен вестник ми или в Блиц или в ШОК. Сори не вярвам.

  4. Това което твърдите, дори не смея да го коментирам. Това което заявявам е, че данните за тези цифри са съмнителни. И е съвсем нормално да го подлагам на съмнение. Моите уважения към разследващата журналистика, но тя не винаги е в полза на обществото. Освен това тези данни не са публично достояние. Поне не за повечето банкови институции. КФН препоръчва публичните дружества да излъчват тази информация, но не ги задължава.

  5. „Погледнете последните отчети на банките и ще видите, че е нелогично да се плаща по 1/3 на мениджърите от печалбата на банките. “

    А ако това е един от начините да се намали печалбата в отчетите?
    И не си мислете, че макар и получавайки тези парички чисти след данъците не си ги дели с някой или някоя … партия :)).
    Покажете ми какво в България е логично, освен дереджето на което сме?

  6. Статията е некоректна. Това са недействителни цифри. Всеки може да си направи извод сам. Погледнете последните отчети на банките и ще видите, че е нелогично да се плаща по 1/3 на мениджърите от печалбата на банките. Освен това може за справка(http://wallstreet.blog.bg/biznes/2010/02/16/kakvi-zaplati-poluchavat-shefovete-na-centralni-banki.494777) да се види заплатите на топ мениджъри в централните банки по-света и ще стане ясно, че няма как, тука в България да се раздават такива пари. Определено е провокация на тема банки.

  7. Много милиарди в малко ръце

    С призива на Бил Гейтс и Уорън Бъфет към американските милиардери да дарят половината от богатството си филантропичната вълна достигна нов връх. В кампанията на Гейтс и Бъфет се включиха над 30 милиардери.
    Вестник Гардиън обръща внимание на сенчестата страна на едрия бизнес.

    Подобно на всички успешни трендове и филантропията набира инерция отчасти благодарение на външни фактори. Инициативата на двама от най-богатите хора на нашето време – Бил Гейтс и Уорън Бъфет, целяща да убеди американските милиардери да дарят половината от парите си за добри дела, съвпада със завръщане към невиждано от 30-те години насам равнище на неравенството в САЩ и Британия. Никога от онова време насам по-голямо богатство не е било концентрирано в толкова малко ръце. Всичко това става на фона на растящ обществен скептицизъм към ролята и възможностите на държавата.

    За креативния капитализъм

    Когато преди три години Бил Гейтс каза пред Световния икономически форум в Давос, че впрягането на творческия потенциал на новите глобални концерни от рода на „Майкрософт“ може би е начин за решаване на някои от най-належащите проблеми на човечеството, изглеждаше разумно поне да се помисли върху онова, което той нарече „креативен капитализъм“. Никой не може да оспори, че Фондацията Бил & Мелинда Гейтс генерира нов интерес и насочи огромни пари в борбата срещу бедността и болестите в субтропическа Африка. Филантропията в такива мащаби и за такива наболели нужди е несъмнено благо.

    Но има и някои нелицеприятни въпроси. Американският бизнес, както всеки друг, инвестира много енергия за намирането на начини за неплащане на данъци. Агенция „Блумбърг“ (чийто основател Майкъл Блумбърг също фигурира в инициативата на Гейтс – Бъфет) съобщи наскоро, че миналата година американската хазна е загубила 60 милиарда долара от така наречения „ценови трансфер“ – изнасяне на печалбите там, където данъците са най-ниски.

    Загуби в размер на милиарди

    Това, според агенцията, е един от начините за замаскиране на печалбите, които нанасят ежегодни загуби от 120 милиарда долара.

    В Америка данъчните облекчения върху благотворителните дарения струват на държавата 40 милиарда долара. А според някои скептични наблюдатели, като бившия американски финансов министър Робърт Райк, много от добрите дела на свръхбогатите са предназначени да увековечат собственото име: девет от десет получатели на големи дарения са художествени институти и университети.

    Deutsche Welle

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *