2024-11-20

2 thoughts on “Осъдиха екозащитник да плати на екоминистерството

  1. „От 657-те решения на съда за нарушаване на основните права в ЕС 135 се отнасят за Румъния (но тя е 3 пъти повече население), следвана от Полша с 87 (5 пъти по-голямо население) и България 69, отбелязват авторите на доклада. /АФП /“

    69 (осъдени)нарушавания правата на човека в България.

    135:3=45 (осъдени)нарушавания правата на човека в Румъния.

    87:5=17 (осъдени)нарушавания правата на човека в Полша.

    69:45:17!

    Пак сме начело в класацията…

    Елементарно, Уотсън!

    А неосъдените? А загърбените от българските, европейските и световните власти?

    Несъмнено и там сме ако не първи, то поне сред лидерите.

    Как иначе да си обясним решението на Висшия административен съд (ВАС) по иска на Петър Пенчев?

    Или покушенията – вкл. скорошното арестуване – на проф.Янко Н. Янков-Вельовски.

    Прав е професорът: времето за ДЕБАТ е изпуснато още преди 22 години, налага се ХУМАНИТАРНА НАМЕСА, за да се спаси що читаво е останало на тази територия, все още наричана БЪЛГАРИЯ.

  2. Осъждането е следствие от това, че на глава от населението България е на 1 място в Европа по неспазване на основни човешки права, сред които влиза и чистата и здравословна околна среда.

    България е на трето място по нарушаване на основните права в Европейския съюз след Румъния и Полша, сочи доклад на Агенцията за основните права на ЕС. Маргинализирането на ромските общности, влошаването на условията на живот на искащите убежище и продължаващите случаи на расизъм и дискриминация остават източник на безпокойство в Европа, изтъква агенцията. Въпреки „многобройните примери на окуражителни практики в различни държави-членки на ЕС, все още трябва да се извърви определен път преди реалното положение на място да отговаря на действащите норми“, заяви Мортен Кяерум, директор на Агенцията за основните права на ЕС, при представянето на ежегодния доклад на организацията. Хартата за основните права на ЕС, която придоби юридически задължителна сила от 2010 г., цели да защитава правата на всички европейски граждани. В доклада се изтъкват главно „крайната бедност и продължаващото социално изключване в рамките на ромските общности“. Ромите остават малцинствената група, която е изправена пред най-голяма дискриминация в ЕС, се подчертава в доклада. В него се отбелязват репатриранията на роми към Румъния и България от Франция през лятото на 2010 г. В доклада се изразява безпокойство и от „влошаването на условията на живот на търсещите убежище“, главно в Гърция и Италия. Агенцията критикува и някои препятствия в областта на достъпа до правосъдие, високите нива на дискриминация и насилие спрямо децата в редица държави-членки на ЕС. Докладът предупреждава и срещу „заплахите за защитата на личните данни“. През 2010 г. всички държави-членки на ЕС с изключение на Дания, са били осъждани от Европейския съд по правата на човека за нарушаване най-малко един път на основните права в ЕС, припомня докладът. От 657-те решения на съда за нарушаване на основните права в ЕС 135 се отнасят за Румъния (но тя е 3 пъти повече население), следвана от Полша с 87 (5 пъти по-голямо население) и България 69, отбелязват авторите на доклада. /АФП /

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *