Центърът за култура и дебат „Червената къща“ в София организира на 8 юли 2013 г. дискусия за промените в изборните правила.
На нея ще бъдат поставени въпросите „Какви?“ „Колко?“ и „Кога?“ (какви промени, колко промени и кога да бъдат направени). Ще се обсъдят и възможните сценарии за процедура по обсъждане и приемане на промени в Изборния кодекс. Ще се изясни и въпросът защо 14 НПО-та не участват в обсъждането на изборните правила в парламентарна зала.
.
8 юли 2013 г., 10.00 ч. – 12.00 ч., Червена зала на Червената къща
(София, ул. „Любен Каравелов“ 15)
дискусия
„Промените в изборните правила – утопии и реалности“
.
Целта на тази дискусия, организирана от Червената къща, е да се чуе какви промени в Изборния кодекс предлага тази група активисти и експерти, която отказа да обсъжда предложенията си с този състав на парламента, по времето на това правителство.
Обсъждането ще има три главни теми:
„Ролята на медиите“, „Начинът на излъчване на представители“ и „Изборна администрация“.
Сред панелистите в дискусията ще бъдат Антоанета Цонева (Институт за развитие на публичната среда), Даниел Смилов (Център за либерални стратегии), Ваня Нушева („Прозрачност без граници“), Кристина Христова (Асоциация на европейските журналисти) и други.
Модератор на дискусията ще бъде Деян Кюранов
Live stream с помощта на OFFNews и платформата „Гневни млади хора“.
.
Организаторите очакват и други мнения относно промяната на изборните правила.
Това може да стане по два начина:
– Извън интернет (offline): физически, в хартиен вариант, всеки може да пусне своите идеи или очаквания в картонена кутия, озаглавена „Гласуването има значение“ на рецепцията на Червената къща.
– Оnline – интерактивно по време на дискусията и непрекъснато на мейла на Червената къща – [email protected].
.
По информация от Червената къща
Уважаема Лила, не знам коя Мариана Христова имате предвид, но рекламата за недвижими имоти, която може да излиза чрез линкове във Фейсбук или другаде към всяка една публикация на Еврочикаго, е единствената реклама в момента на сайта. За ваше сведение, рекламата е на създателите на изданието, на хората, които дават пари от собствения си джоб да го издържат.
Не знам дали има нужда да ви споменавам и, че изданието има редактор, чието име е Мариана Христова (пишещата Ви тези редове), но този редактор нито има фирма за недвижими имоти, нито когато и да било е имал такава.
Защо Мариана Чристова си е лепнала за името РЕКЛАМА НА НЕДВИЖИМИ ИМОТИ? Техен рекламен агент ли е?
Думата „непрекъснато“ се повтаря няколко пъти в текста. Нали означава „ПО ВСЯКО ВРЕМЕ“?