Толкова е просто, трябва само планиране!
Не е нужна втора кабинка на Банско, а:
1. Междусрочната ваканция на децата да е повече от 4 дни, поне седмица, и да е по различно време по 6 области във всички седмици на февруари, примерно.
2. Да се развива зимен туризъм не само в Южна България.
3. Програма „Региони в растеж“ да се използва от областите за нещо смислено като създаване на икономически възможности, а не ремонти. Примерно може да се направи лифт от Габрово до Узана. Габрово е западащ град.
4. Живеещите в Източна България да имат възможност да идат по-близо до местоживеенето си на зимен туризъм. Това означана Узана и Троян да развият туризма, а не да тичаме за два дни до Банско или Пампорово, защото другите два от ваканцията на децата са ни път!
Не трябва да се концентрира целият зимен туризъм на едно място, а да се създава възможност за развитие на регионите и по-близки до местожителството възможности.
5. Витоша не трябва да стои като паметник, а софиянци да тичат до Банско през уикенда.
Що се отнася въобще до туризма, за да има развитие там, трябва да има правила!
Правилата трябва да са за всички, включително и за подставените лица на политиците, и за олигарсите!
За да имаме ски писти и хотели по морето, трябва да имаме план на тази територия колко човека ще идват и колко легла ще има, така че минимално да се вреди на природата и да няма нито едно легло повече!
Никой не обича гмеж, опашки, чакане, високи цени и ниско качество!
Вместо да се набляга на евтиния ол инклузив туризъм, може да се изгради уникален туризъм, който да включва и спа, еко-пътеки, наблюдение на птици, бране на билки!
Да се предлагат пакети на две различни места в страната, а може и на повече. Имаме всичко – минерални води, море, планини, страхотни плодове и зеленчуци, голямо разнообразие от птици, природни забележителности, но нямаме желанието да ги запазим, а се търси бърза печалба и лично облагодетелстване, вместо да се мисли за алтернативен туризъм.
Пазарът е пренаситен, а хората са презадоволени, вече всеки търси уникално изживяване, а не просто ол инклузив.
Нека си помислим защо хърватите си пазят брега и не разрешават строителство, а ние смятаме, че всичко трябва да е застроено.
Бях на „Златни пясъци“ през уикенда.
Предвиден за 20 хиляди човека, сега там има поне 200 хиляди легла. Изсича се гората, уж е парк, строят се нови хотели и апарт-хотели, копае се направо до пясъка. Изглеждаше отчайващо, само пясъкът и морето бяха красиви.
Никога не бих отишла на почивка там, а Вие?
Стела Николова