Учреденото на 25.09.2018 г. „Сдружение на потърпевшите от Частните Съдебни Изпълнители и съдебната система – Солидарност“ вече започна своята активна дейност.
Организацията с нестопанска цел е създадена да защитава и разяснява правата на гражданите, поставени в положение на длъжници, вследствие на съдебната процедура – Заповедно производство, въведена в ГПК.
Членовете на Сдружението наброяват около 80 човека засега, като ежедневно се присъединяват нови. Основната цел е да се постигне масовост и разпространение на проблемите по заповедното производство, както пред българските институции, така и пред европейските.
Сдружението запознава всички свои членове с техните права. Изготвят се и се подават индивидуални жалби и петиции до европейската комисия по конкретните случаи. Членове на Сдружението бяха на изслушване в Европейския парламент на 19.07.2018 г., изслушването по петициите може да видите на това видео (след 11:00:00 час). Съдържанието на петицията, по която се състоя изслушването – за драстичните нарушения на правото на европейския съюз и на основни права по Хартата за основните права и свободи от страна на българския съд и частните съдебни изпълнители, можете да видите тук. Представителят на Европейската комисия, присъстващ на изслушването, заяви, че Европейската комися е отхвърлила становището на българското правителство и обмисля предприемане на наказателна процедура срещу България, пред съда в Люксембург. Всичко това означа, че Европейската комисия е запозната с проблемите на милиони граждани в България, засегнати от порочните практики на съда и ЧСИ, като последни приложители на правото на Европейския съюз. В настоящия момент водим кореспондеция и сме в процес по искане на срещи с:
- Министъра на правосъдието – Цецка Цачева;
- Заместник-министъра на правосъдието – Десислава Ахладова;
- Омбудсмана на Република България – Мая Манолова;
- Главен съдебен инспектор – Теодора Точкова;
- Представляващия Висшия съдебен съвет – Боян Магдалинчев;
- Председателя на Комисията по правни въпроси към Народното събрание;
- Председателя на Върховния касационен съд;
- Председателя на КБККИПЕ.
Към този момент към сдружението работят над 30 от най-добрите адвокати, специализирали се в заповедното и изпълнителното производство, като членството в дружеството гарантира постоянни консултации и/или завеждане на дела, както и присъединяване на Вашия индивидуален случай към нашите многобройни петиции, подадени към Европейската комисия и Европейския парламент. Също така с нас работят и голям брой специалисти по наказателно право, с които непрестанно подготвяме и следим движението на жалби към прокуратурата за незаконни действия от страна на магистрати и ЧСИ.
Aко желаете да се присъедините към организацията, е необходимо да попълните заявление, което може да получите на място в офиса, намиращ се на адрес: гр. София, ул. „Пиротска“ 5, ет. 3, оф. 7 или от сайта – www.sd-solidarnost.com, както и от Фейсбук страница – https://www.facebook.com/sdsolidarnost/ .
Първоначалната встъпителна вноска е 5 лв., а годишния членски внос – 20 лв., които могат да бъдат платени и в последствие на място или преведени по банковата сметка на дружеството, която също може да бъде открита на уеб сайта ни или на Фейсбук страницата.
Сдружение „Солидарност“