„Професионалните паралелки, където учениците ще учат и усвояват занаят, постепенно се увеличават за сметка на профилираните, част от които са езиковите и са в застой. Това предвиждат предложенията за план-прием след 7-и клас от шефовете на регионалните управления на образованието в страната. Окончателният трябва да бъде одобрен от просветното министерство до края на април.“ – Из информация на в. „Монитор“.
Внимание, продуктово правителствено позициониране!
Онзи ден слушах за младежи, които изобретили приложение за администратор, който говори с няколко клиенти едновременно!
Откакто взеха решение в Давос, че ще дадат зелена светлина на изкуствения интелект, вероятно родителите, които могат да посъветват децата си каква професия да си изберат и да имат право, се броят на пръсти.
Истината е, че оттук нататък за човечеството настъпват тежки години и революции ще има! Гладни революции, като пастите на Мария-Антоанета, ако не ни редуцират до по-малко милиарди с още някоя много разпространена болест.
Кажете на децата си, че ще им се наложи да учат цял живот, защото оттук нататък сигурна професия няма да има.
Стела Николова
Нека да се учат, който се учи – ще сполучи.Сигурни неща няма,освен данъците и смъртта, както казват американците.И това го знае всеки българин в САЩ, защото си сменят професиите по няколко пъти.Мисленето на хората в България е, че щом вземе тапия, вече се е венчал за професия,което е много погрешно!!
Истината е, че който го мързи всичко му пречи.
https://lamp.im/mitio-kaku-obuchenie-bolshe-ne-budet-osnovyvatsya-na-zapominanii/?fbclid=IwAR0ehGkE5SlTMI929jAgqRcaWfNb9rzFpvE1aIG-QHrxyzMPIv5v9s9qOBE
Митио Каку: «Обучение больше не будет основываться на запоминании»
Дипломы исчезнут за ненадобностью — прежде всего потому, что образование перестанет ограничиваться какими-либо временными и пространственными рамками.