2024-11-04

2 thoughts on “Ще поискат ли българите в чужбина карти за взаимодействие и готова ли е държавата ни за активни политики

  1. И още един коментар, изпратен до редакционния имейл на Еврочикаго:

    Желая успех на инициативата, крайно време е българите в чужбина да имат някакъв вид структура, която работи на цялостно държавно ниво – и съвместно с дъжавата, а не само в отделните държави или градове. За пример давам италианската система, която има и представители от чужбина в долната камера на техния парламент: https://www.esteri.it/en/servizi-consolari-e-visti/italiani-all-estero/aire_0/
    Смятам, че регистрацията на постоянно живущите в чужбина, трябва да става чрез регистър и да е задължително (с прилагане на глоби и други). Основна причина може да бъде и (двойното) данъчно облагане, защото, след евентуално въвеждане на еврото, тази точка ще е много проблематична на много български граждани в чужбина. Нелепо е в 21 век МВР и МВнР да нямат представа (особено при подновяване на документи) къде и колко българи има по света. (В.М.)

  2. – Поздравления ! Не познавам добре проблемите на българите зад граница, но идеята – и по-скоро добре разработеното предложение – ми се струва много силна, новаторска и с голям потенциал за активизиране на българските общности! Трябва да бъде подкрепена …

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *