2024-11-24

6 thoughts on “Предизборна анкета на Еврочикаго: Отговорите на Патриотичен фронт

  1. А-а-а-а, парите на българите не отиват само при чешките и австрийските пенсионери! Баш ДС-крадците викат силно „Дръжте крадеца“! ДС-агент Дончо Кънев Каракачанов (баща на ДС-агент „Иван“ Каракачанов) е основен съдружник и управител на търг. д-во „БулЕнерджи“ – ООД, със седалище и адрес на управление гр.Своге, ул. Староселска 4 (ДВ бр.27 / 26.03.1999г.), имайки участие в няколко парка за възобновяеми източници на енергия! Така че айде не на нас тая енергийна циганска демагогия на ДС-побългарените влашки мангасари Каракачанови и палето им от пернишката маала Джамбазе-менгян Конекрадски с клоунадите-„протести“ и референдумите за руските енергийни интереси в Б-ия!

  2. Освен типичното за националистите празно самохвалство тук се вижда най-вече заинтересуваност от хората с българско самосъзнание на балканите. Останалото са празни приказки.

  3. Апропо, в цивилизационно-ценностно отношение сте толкова далеч от адекватните трендове на съвременното про-глобално мислене, че вече спирам да се почудвам защо българомохамеданите продължават да са здраво прикачени към отдушника ДПС. С такива нефелни патриотарски националистически организации, с „непродаваемата“ им шаблоназирана и митологемна реторика, напълно непродаваема пред диаспорите с „променени манталитети“ (привзети от правово-организирания свят), ДПС ще продължат да са бастион на една сериозна част от днешния БГ-демопрофил. Нишата ви е губеща и навитаци да чопкат от нея дебнат отвсякъде. Работете спокойно „немили-недраги“ от Скопие и Букурещ кат едни същи възрожденци и успех в културно-масовите мероприятия! 😀

  4. „4. Смятате ли, че естественият прираст сред диаспората, т.е. броят на родените в чужбина българчета, ПОДОБРЯВА демографската картина в България?
    – ДА. Ние сме единствените, които години наред изследваме, информираме и предлагаме мерки за решение на този ОГРОМЕН ПРОБЛЕМ за българската нация.“

    Но комент.

    ………….

    „- Гласовете от секциите в Турция променят вота на българите от другите държави поради факта, че там се гласува на 99% за една партия.“

    Нонсенс. Вотът на емиграцията извън Турция НЕ Е еднопартиен, та да го промени една-единствена диаспора. Друг е въпросът, че ДПС няма ни грам проникване извън Европа. Вашето е ясно, че е на върха на иглата:
    избори 2013 – http://results.cik.bg/pi2013/rezultati/32.html – 0.97% за ВМРО самостоятелно
    евроизбори 2013 – http://results.cik.bg/ep2014/rezultati/32.html – 8.36% в калабалъка като сателитка на демагога Бареков

    ………….

    „Колкото до нашите сънародници в близките до България страни – ние не спираме да работим с техните културно-просветни организации.“

    С организирана културно-масова дейност ли се занимават? С класова борба с дребнобуржоазните навици на враговете на пролетариата? Сценични изяви на вокално-инструментални родолюбиви ансамбли, какво има там? Ех, тва пусто десарско влияние! 😀

    ………….

    Съвет за подобряване имиджа в соц. мрежи: наемайте не толкова изтрещяли и с откачено реле тролове… или поне почнете да плащате на самосиндикалистите-патриотари. 😀

  5. „България все повече ще бъде принудена да полага грижа за своите общности зад граница, защото те стават не просто основен икономически и демографски резерв, а въобще – да го кажем така – основна форма на съществуване на българската нация“

    Това е интересен поглед. Не го бях чувал преди от политическа сила.
    Жалко, че го носи коалиция от две партии с ксенофобски акценти в риториката, начело на които стоят доказани донсници на ДС.

  6. мдаааа…. обещания много. вкл. за MИР чужбина.

    на кое ли обаче да вярваме?
    защото паметта на читателите не е къса – ето:

    2010г : подготовка на нов Изборен кодекс (на Фидосова)
    Отговорите на Костадин Костадинов зам-председател на ВMРО
    https://www.eurochicago.com/2010/07/vmro-kostadinov/

    В момента се подготвя ново изборно законодателство – изборен кодекс. Българите живеещи в чужбина от години настояват за възможността да избират народни представители, еднакво със сънародниците си в страната – право, което се гарантира и от член 26.(1) на Конституцията. Подкрепяте ли възможността да се регистрират избирателни листи и независими кандидати в 32-ри многомандатен избирателен район „чужбина“, както в районите в страната?

    Въпросът се състои от две части – българите, живеещи в чужбина, и сега могат да избират свои народни представители по силата на правото, дадено им от чл. 26 на Конституцията. За съжаление обаче към настоящия момент не съществува възможност за избиране на депутати от допълнителен многомандатен избирателен район, условно наречен „Чужбина”. На фона на напусналите българската държава през последните 20 години средно милион активни български граждани с избирателни права, ние от ВМРО считаме това за сериозен пропуск в изборното ни законодателство. Също така считаме обаче, че за съжаление към настоящия момент въвеждането на един такъв допълнителен район вместо да даде възможност на нашите сънародници да избират свои депутати от своите среди, ще ги ограничи още повече. За съжаление сред българските граждани с избирателни права в чужбина попадат и повече от 300 хиляди граждани на Република Турция. Тяхната избирателна активност по знайни и незнайни механизми се покачва все повече от избори на избори, за да достигне числото 80 000 на последните парламентарни избори. Съобразно действащото сега изборно законодателство, а дори и съобразно действащото старо изборно законодателство, това ще означава, че практически всички депутати в 32-ия многомандатен район „Чужбина” ще бъдат избрани от Турция. Няма какво да се лъжем, това е един от най-сериозните проблеми на съвременната ни парламентарна демокрация.

    2011г. – президентски избори, интервю с кандидата за президент на ВMРО и председател на ВMРО Красимир Каракачанов
    https://www.eurochicago.com/2011/09/krasimir-karakatchanov-otgovori/

    Бихте ли подкрепили обособяването на избирателен район „Чужбина“, в който да се регистрират партийни кандидатски листи и независими кандидати както в районите в страната?

    Да, но при други обстоятелства. За съжаление, при настоящата активност на избирателите в Турция, подобен район само би дал на етническите политически играчи възможност да вкарат още няколко турски депутати, а дори и да спечелят всичките места в подобен район „Чужбина”. Това в още по-голяма степен би изкривило картината на представителството – представителството въобще и самото представителство на българите в чужбина.
    Съзнаваме, че подобно становище може да прозвучи стряскащо и дано то не се чете като недоверие във възможностите на нашите сънародници зад граница да се мобилизират и обезсмислят с гласовете си етническия вот в Турция. Но ние просто разсъждаваме от гледната точка на практическото приложение – дори преди година, отново във Вашето издание, моят заместник Костадин Костадинов също изложи тази гледна точка и тя предизвика дискусия

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *