Д-р Стивън Гриър (Dr. Steven Greer), видеозапис от специален брифинг във Вашингтон (април 2014), с български субтитри
В видеото става дума за енергията, технологиите, националната сигурност, големите икономически интереси и страха от големи промени. Според Стивън Гриър, още преди 100 години човечеството е можело да мине без изкопаемите горива. Споменавайки изследвания и изобретения на учени като Никола Тесла, Майкъл Фарадей, Максуел и др., Гриър говори за наричаното от едни „поле на безкрайната енергея“, от други „енергия на нулевата точка“.
––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––-
Няколко от технологиите за “Свободна енергия”. Общото, свързващо всички тези открития, е малкото количество енергия, необходима за контрол или освобождаване на големи количества различен вид енергия.
1. Лъчиста Енергия
Усилващият (Magnifying) предавател на Никола Тесла, Устройството за Лъчиста Енергия на Хенри Морей, ЕМА мотора на Едуин Грей, Testatika Machine на Пол Бауман (продължител работата на Бауман е световно известния и абсолютно безизвестен в България, наш сънародник д-р Стефан Маринов, убит през 1997 г.) – те всичките използват “лъчиста енергия”. Тази натурална енергия (по погрешка наричана “статично” електричество) може да бъде събрана направо от околната среда или извлечена от обикновено електричество по метод, наречен “фракционация” (fractionation). Лъчистата енергия може да извършва същите чудеса, както обикновеното електричество, при цена по-малко от 1% от стойността му. Тя не се държи точно като електричеството и това е допринесло за неразбирането й сред научните среди.
Комуната Methernitha в Швейцария понастоящем има шест работещи (Тестатика) модела на безгоривни, самодвижещи се устройства, които прихващат тази енергия.
2. Мотори с постоянни магнити
Др. Роберт Адамс (Нова Зеландия) е разработил удивителни форми на електрически мотори, генератори и отоплители, които използват постоянни магнити (патентовани под името Admas Motor). Едно такова устройство извлича 100 Вата електричество от източника, генерира 100 Вата за да презареди източника и произвежда 140 BTU топлина за две минути!
Др. Том Бердън (САЩ) има два работещи модела на електрически трансформатор захранен с постоянни магнити. Използва 6 Вата вход за контролиране пътя на магнетичното поле излизащо от постоянните магнити. Чрез прекарване на магнитното поле, първо през една бобина и после през втора, извършвайки това бързо напред-назад като “пинг-понг”, устройството може да произведе 96 Вата без нито една движеща се част. Бердън нарича устройството Неподвижен Електромагнитен Генератор или НЕГ. Жан-Луй Наудин (http://www.jlnlabs.org) е пресъздал устройството на Бердън във Франция. Принципа на този вид устройство е бил първоначално открит от Франк Ричардсън (САЩ) през 1978 г. Трой Риид (САЩ) има работещи модели на вентилатор с особена магнитна конструкция, който се нагрява, докато се върти. Нужно е точно същото количество енергия, с което се завърта и обикновен вентилатор. Отвъд тези разработки, множество откриватели съобщават за работещи механизми, които произвеждат въртеливо движение само с постоянни магнити.
3. Механични Отоплители
Има два класа машини, които трансформират малки количества механична енергия в големи количества топлина.
Най-доброто от тези напълно механични разработки е въртящата се цилиндрична система, разработена от Френет (САЩ) и Перкинс (САЩ). При тези машини един цилиндър се върти в друг с разстояние 1/8 инча разстояние между тях. Разстоянието между цилиндрите е изпълнено с течност, като вода или масло, и това е “работната течност”, която се нагрява, докато вътрешния цилиндър се върти. Друг метод използва магнити, монтирани на колело, които създават големи въртеливи течения в алуминиева плоскост, нагрявайки я. Тези магнетични отоплители са били демонстрирани от Мюлер (Канада), Адамс (Нова Зеландия) и Рийд (САЩ).
Всичките системи отдават 10 пъти повече топлина от стандартните методи, използвайки същото количество входна енергия.
4. Супер Ефективна Електролиза
Водата може да бъде разложена на водород и кислород с помощта на електричество. Познатите ни учебници по химия твърдят, че за този процес е нужна повече енергия, отколкото може да бъде покрита от пре-комбниниране на газовете. Това е вярно, но само при най-неефективното й използване.
Когато водата бива бомбардирана със собствената си резонантна честота, използвайки система разработена от Стен Майер (САЩ) и отново, наскоро, от Ксоген Пауър Инк, тя се разпада на газовете водород и кислород с помощта на много малко електрическа енергия. Също, използването на различни електролити (добавки, които правят водата по-добър проводник на електричество) променя ефективността на процеса многократно. Знае се също, че дадени определени геометрични структури и повърхности работят по-добре от други. Приложена за задвижване на двигатели (като вашата кола) при цена, единствено за използваната вода.
Още по-удивителен е факта, че през 1957 г. специална метална сплав (позната като нитинол, за която японският концерн “Мазда” е проявил интерес и след почти няколко години икономически и др. удари и заплахи се отказва да проучва!) е била патентована от Фрийдман, която спонтанно разлага водата на водород и кислород без нужда от външен електрически източник и без да предизвиква химически промени в самият метал. Това означава на практика, че тази специална смес може да произвежда водород от вода, безплатно.
5. Имплозионни/Вихрови двигатели
Всички индустриално произведени двигатели използват отделянето на топлина за предизвикване на разширяване и налягане, за да извършат работа, както вашият автомобилен двигател. Природата, за да свърши работа, използва обратния процес на охлаждане за да предизвика всмукване и вакуум, както при торнадото.
Виктор Шаубергер (Австрия) е първият, построил работещи модели на Имплозионни двигатели през 1930 и 1940 г. По-късно, Калум Коутс (Callum Coats) е писал нашироко върху работата на Шаубергер в книгата си Живи Енергии (Living Energies) и в последствие няколко учени са построили работещи модели на Имплозионно-турбинни двигатели. Това са безгоривни двигатели, които произвеждат механична работа от енергия, извлечена от вакуума. Има също и по-прости модели, които използват вихрови движения за да прихванат комбинацията от гравитация и центробежна сила и произведат непрекъснато движение във флуиди.
6. Студен ядрен синтез (Cold Fusion)
През март 1989 двама химици, Мартин Флайшман и Стенли Понс от университета Brigham Young, Юта (САЩ), съобщават че са възпроизвели синтез на атомно ниво с помощта на просто настолно устройство. Преди тях откритието е извършено за пръв път в Япония. Твърденията биват “развенчани” като несъстоятелни и шест месеца по-късно обществеността загубва интерес.
Както и да е, студеният синтез e реален. Не само неколкократно е било документирано излъчване на топлина в повече, но е била описана ниско-енергийна трансмутация на атомни елементи, причинявайки дузина най-различни реакции. Тази технология определено може да произведе евтина енергия. Нека скептиците погледнат тук: http://www.jlnlabs.org. По смелите могат да тестват вкъщи, тъй като за експериментът не се изисква кой знае каква техника. Ако има ентусясти, нека пишат!
7. Топлинни помпи, използващи слънчева светлина
КПД 8 до 10 се достига лесно с помпи, използващи слънчева енергия. При подобно устройство, топлинната помпа извлича топлина от слънчевия колектор и я прекарва в голям подземен абсорбатор, който остава около 12.78°C; механична енергия бива извлечена при трансфера. Този процес е подобие на този на парния двигател, който извлича механична енергия между бойлера и кондензатора, с разликата, че използва течност, която “ври” при доста по-ниска температура от водната.
Подобна система, тествана през 1970 г., произвеждала 350 hp, измерени с динамометер, в специално създаден двигател от само от 100 квадратни фута (100 фута = 30.48000 метра) слънчев колектор. Количеството енергия, необходимо за задвижване на компресора, е било по-малко от 20 hp. Така тази система е произвела над 17 пъти повече енергия от входящата и би могла да захрани малка къща.