Гробовете – Мъртвите предци могат да помогнат при трудности, но могат и да навредят.
Скелетите – Скелетите също са символ на отвъдното. Смята се, че по време на Хелоуин дяволът обикаля около къщите, тракайки с кости от пръсти на мъртъвци.
Къщи, населени с духове – Има различни призраци и те не винаги са привидения на мъртви хора. Има призраци на живи хора, както и на измислени същества
Вещиците – Вещиците задължително присъстват на празника Хелоуин – носят островърхи конусовидни шапки и просторни наметала и летят на метли. Английският фолклор разказва как по време на нощните церемонии вещиците втривали в телата си отвара за летене, затваряли очи и се чувствали сякаш летели.
Черните котки – Спътници и помощници на вещиците, черните котки притежават своя собствена сила и магически способности. Прилепите – Прилепите спят денем и будуват нощем, много от тях се хранят като комари с кръвта на едри бозайници. Изкопаеми находки свидетелстват, че това е било така и преди 55 милиона години.
Паяците – Много хора се страхуват от паяци, затова и на Хелоуин тези лазещи гадинки са сред задължителните артикули. И те, както черните котки и прилепите, се считат за приближени на вещиците през Средновековието
Гаданията – Гаданията са важен елемент на Хелоуин, особено за неомъжените момичета.
Бостанските плашила – Плашилата днес се използват, за да пропъждат птиците от реколтата, най-често враните. В миналото плашилата се очаквало да „пазят“ владенията и да всяват страх у крадците и злосторниците
Котлите – Келтите вярвали, че след смъртта всички души отиват в котела на старата вещица, което символизира утробата на майката-земя.
“Почерпи за да не напакостя” или Обличането в костюми и обикалянето по домовете – „Лакомство или номер“ или “Почерпи за да не напакостя” крещят децата, маскирани в карнавални костюми, като чукат по вратите и искат да бъдат почерпени със сладкиш, по време на Хелоуин.
Бонбоните във форма на царевични зърна – Те се асоциират предимно с Хелоуин и са станали част от традицията за празника през 1880 г. Масовото им производство започнало в началото на 1900 г. Но жълто-оранжево-белите бонбони – измислени с цел да приличат на царевично зърно – били голям хит и оставят популярна част от традициите на Хелоуин и до днес.
Тиквите и ябълките – Забавната есенна традиция на Хелоуин да се издълбават тиквени фенери е свързана със зловеща и трагична приказка. Келтският фолклор ни разказва за пияния фермер на име Джак, който измамил дявола, но в резултат на това бил прогонен и от Ада и от Рая след като умрял. Според една от версиите запаленият огън вътре в тиквената кора символизира заблудените души, заседнали между земята и небето. Ябълката е символ на късмета, богатството и любовта. Освен това пази от вещици – ако я разрежете хоризонтално на две половини, сърцевината й ще стане надеждно средство за предпазване от уроки. Ловенето на ябълки е игра от древността, а захаросаните ябълки са популярно лакомство за Хелоуин
Цветовете на Хелоуин -Традиционните цветове на Хелоуин са оранжево и черно и произлизат от езическата традиция да се празнуват есента и беритбата. Оранжевото символизира цветът на променящите се листа и на реколтата, а черното бележи „смъртта” на лятото и промяната на сезона. С времето зеленото, лилавото и жълтото също са се включили като цветове за декорациите на Хелоуин.
.
Този празник не е нищо друго освен покана на силите на Сатана да завладеят душите особено на нищо не подозиращите млади хора и деца.Това е много опасно, макар и да не го разбират хората, та кой им е обяснил та да го знаят?Когато поканиш дявола защото това са неговите символи той започва да краде ,да лъже и да убива, защото това е неговата природа.Йоан 10:10 Ако имате възможност внимателно да проследите живота на тези млади хора сами ще се убедите в това което казвам.